درمان پروستات

ساخت وبلاگ

علل به وجود آورنده بیماری پروستات چیست؟ درمان پروستات با طب نوین چگونه است؟ درمان پروستات در طب سنتی چگونه انجام می گیرد؟ در ادامه به توضیح علل و عوامل بیمار پروستات خواهیم پرداخت.

پروستات چیست؟

پروستات یکی از اعضای مردان است، که در قسمت زیر مثانه در ناحیه لگن قرار دارد و قسمت ابتدایی مجرای ادراری را شامل می شود. این بیماری در سنین 50 سالگی در مردان بسیار شایع است.

این بیماری هر چه زودتر تشخیص داده شود، درمان آن راحت تر انجام می گیرد. پس در صورت مواجه شدن با علائم پروستات که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت باید سریعا برای درمان آن اقدام نمایید. هر چه تاخیر در درمان پروستات بیاندازید بیماری حادتر می شود و درمان آن نیز طولانی تر خواهد شد، تعلل در درمان احتمال سرطان پروستات را بالا خواهد برد.

علائم بیماری پروستات

از علائم این بیماری تکرر ادرار، ادرار خونی و قطره قطره شدن ادرار، سوزش در ادرار می باشد.

در طب نوین روش درمان پروستات در ابتدای کار، با داروهای شیمیایی و در مراحل بالاتر، با جراحی است. اگر بیماری پروستات پیشرفت کند باید کل غده پروستات برداشته شود. برداشتن غده پروستات در آقایان باعث ناتوانی جنسی می شود.

تجویز داروهای آلفا بلوکر و 5 آلفا ردوکتاز در طب نوین برای تسکین و درمان پروستات رایج است.

برای جلوگیری از بیماری پروستات باید موادغذایی هایی مصرف شود که حاوی روی باشد. به عنوان مثال مصرف زیاد گوجه فرنگی در مردان، ابتلا به پروستات را کاهش خواهد داد.

برای تشخیص بیماری پروستات باید معاینه انجام گیرد. بزرگی پروستات باید از طریق معاینه، سونوگرافی، آزمایش سیستوسکوپیريال سی تی اسکن انجام گیرد.

پروستات زمانی حاد خواهد شد که متورم شود و به صورت ناگهانی ملتهب گردد. در حالت حاد پروستات ممکن است عفونت کند ادرار بند آید.

اگر درمان به تعویق افتد این بیماری سرطانی خواهد شد، علت این بیماری کاملا شناخته شده نیست، اگر سرطان پروستات نیز تشخیص داده نشود می تواند به قسمت های دیگر بدن آسیب رساند.

طب نوین برای درمان سرطان پروستات، شیمی درمانی و رادیوتراپی را کار آمد می دانند.


برچسب‌ها: درمان پروستات, بیماری پروستات, علائم بیماری پروستات, پروستات چیست

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۶ساعت 9:59&nbsp توسط   | 

پروستات,...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : چهارشنبه 24 آبان 1396 ساعت: 13:36

close
تبلیغات در اینترنت